- خوزستان

فرناز امینی بانوی ورزشکار و کارگردان جوان سینما در راه میلان

ایران باران نیوز گزارش می دهد: فیلم “اسنیف” از معضلات و مشکلات موجود در ورزش بوکس می گویدو روایتگر قهرمان بوکسی است که برای نجات خواهرش که در دام اعتیاد و پارتی های شبانه ی یک گروه غیر ایرانی گرفتار شده است، وارد ماجرایی های پیچیده ای میشود…
اسنیف ساخته ی فرناز امینی به تهیه کنندگی خشایار محسنی و حسن داها می باشد.
فرناز امینی پیش از این تجربه ی ساخت ۴فیلم بلند داستانی را در حوزه ی ورزش داشته است و آخرین کار وی، مستند ٩٠دقیقه ای از جام جهانی روسیه ٢٠١٨ می باشد.
انوشیروان محسنی، بازیگر و و ورزشکار در رشته‌های MMA و بوکس تایلندی که انواع جوایز سینمایی و ورزشی را در کارنامه خود دارد، نقش اصلی مرد این فیلم و ملیکا شریفی نیا، بازیگر قدیمی و با تجربه ی سینما و تلویزیون، نقش اول زن فیلم اسنیف می باشد.
سایر بازیگران عباراتند از :
نیما شاهرخ شاهی، سحر زکریا، سارا منجزی پور، پوریا حیدری، خداداد عزیزی، آتیلا حجازی، نیما علامه، حسام ناصری و… بازیگران این فیلم را تشکیل میدهند.
انوشیروان محسنی، بازیگر نقش اصلی این فیلم، چهار دوره قهرمانی در اروپا را تجربه کرده و در کنار آن نیز، صاحب افتخاراتی در سینمای ایران و فستیوال های بین المللی شده است.
او صاحب جایزه بهترین بازیگر نقش منفی برای بازی در فیلم Mis .Tic (Austria international film 2017)
جایزه بهترین بازیگر نقش اول برای بازی (Shirin die ehre meiner schwester (Diagonale Festival 2013
و دیپلم افتخار در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی در تهران (international FICTS Festival
۲۰۱۸)
شده است.
اما وی در کنار افتخارات هنری، افتخارات زیادی هم در حوزه ورزش دارد.
او در ۱۹ سالگی در مسابقات رزمی فول کوناکت قاره اروپا رد شهر اودینزه ایتالیا شرکت کرده و در وزن ۷۲ کیلوگرم موفق به دریافت مدال طلا شده که اولین عنوان قهرمانی اروپای خود را در سال ۱۹۹۷ در رشته تای بوکس کسب کرد.
با ورود به دهه سوم زندگی برای ۲ سال مداوم ۱۲بار در جنگهای قفسی (MMA)free fight شرکت کرده که در ۸ مرتبه برنده و ۴ بار با شکست از رینگ خارج شد. با این که او برای تیم ملی ایران نمی‌جنگید ولی همیشه با پرچم ایران وارد زمین می‌شد و پس از پیروزی پرچم ایران را بالای سر می‌برد.
ملیکا شریفی نیا و فرناز امینی که اولین حضور خود را در سی و پنجمین دوره از فستیوال فیلمهای ورزشی میلان را با فیلم عشق نیکان و آوار تجربه کرده بودند، اینبار نیز به همراه انوشیروان محسنی در این دوره از فستیوال برای فیلم “اسنیف” و البته فرناز امینی برای کارگردانی دو فیلم اسنیف و ایران به توان دو تجربه خواهند کرد. یاسین اقبال

درباره سیاوش باران وند

صاحب امتیاز و مدیرمسئول...
همه پست های: سیاوش باران وند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *