- سلامت

نکاتی درباره کودکان

ایران باران نیوز _کودکان مبتلا به فقرآهن نمرات پایین تری در ریاضیات می گیرند وبدخلق تر، خسته تر وحواس پرت تر از همکلاسان غنی از نظر آهن هستند، پس غذاهای غنی از نظرآهن را فراموش نکنید.
سلامت کودکان: چند تربیتی شدن کودک
وقتی کودک متوجه میشود در خانه یک دستی وجود ندارد و بچه ها بوسیله چند نفر بزرگ میشوند، به این نتیجه میرسد چیزی به اسم درست و غلط نیست. مثلا مادر میگه نمیتونی بستنی بخوری پدر میگه بعد از غذا میتونی بخوری و مادربزرگ میگه عزیزم بیا الان بخور. بهتر است همه افراد یک دست و یکجور اشتباه رفتار کنند تا اینکه در خانه یکی رفتار اشتباهی دارد و دیگری رفتار درست. یک دستی بزرگترین عامل آرامش کودک است. کسانی که به مادر در نگهداری کودک کمک میکنند بهتر است بدانند بهترین راه تکرار کاری است که مادر با کودک انجام میدهد.
دکتر هلاکویی
تربیت کودکان: وقتی بچه ما مشکلی داره، مثلا می ترسه، خجالتیه، زود عصبانی می شه، دندون هاش رو نمی شوره و… گفتن اینکه “دخترم، پسرم شما نباید اینطوری باشی” معمولا تاثیری نداره. به جای این کار بهتره از قصه گویی کمک بگیریم و در قالب یک داستان، بهش توضیح بدیم که چطوری می تونه رفتارش رو تغییر بده.
بچه ها قصه رو دوست دارند، بهش توجه می کنند و اون رو به خاطر می سپارند. وقتی کودک نقاشی میکشد، دائما از او نپرسید: چی کشیدی؟
نقاشی و رنگ بازی، فعالیتی برای تمرین مهارت های دست ورزی کودک و هماهنگی چشم و دست اوست.
این بازی خلاقیت کودک را پرورش داده و به او اجازه خیال پردازی می دهد. کودک از نقاشی کردن لذت می برد نه از نتیجه نقاشی اش.
دیدگاه علم در مورد تنبیه بدنی کودکان
بر اساس گزارش یونیسف که نوامبر ۲۰۱۷ (آبان ۱۳۹۶) منتشر شد،حدود ۳۰۰میلیون کودک ۲ تا ۴ ساله در جهان، از سوی والدین یا مراقبان خود به‌صورت منظم تنبیه بدنی می‌شوند. این تنبیه‌ها شامل ضربه زدن به باسن، سیلی زدن به صورت، پشت‌دستی زدن یا زدن به قسمت‌های مختلف بدن با وسایل و ابزار مختلف است. بررسی مطالعه‌های انجام‌شده طی ۵۰ سال گذشته روی ۱۶۰هزار کودک، هیچ‌گونه شواهد قطعی از : ارتباط تنبیه بدنی با بهبود رفتار کودکان را نشان نداد و برعکس، افزایش خطر بروز ۱۳ رفتار نابهنجار را در کودکان آشکار می سازد .
منبع : خبر آنلاین
به نوجوانتان گیر ندهید.
او به دنبال استقلال است و گاه آن را در عدم تبعیت از شما می جوید.
️ سعی کنید تذکرات تکراری و زیاد را ترک و به روش های غیر زبانی (مثل نوشتن) خواسته تان را به وی منتقل کنید. وقتی میخواهید از کودکتان درخواست کنید اتاقش را مرتب کند درخواست کلی مطرح نکنید که سردرگم شود.بلکه بطور شفاف بگویید مثلا؛ اول کتابها رو بذار تو قفسه
بعد مدادها رو بذار تو جامدادی. رفتار محترمانه با کودک باعث می شود که او، احترام گذاشتن به خود، والدین و دیگران را بیاموزد.
✅به کودک خود عشق بورزید و تشویقش کنید.
✅به صحبت های او گوش دهید.
✅با کودک خود بازی کنید.
منبع:کیفیت زندگی – نرگس شیرمحمدی

درباره سیاوش باران وند

صاحب امتیاز و مدیرمسئول...
همه پست های: سیاوش باران وند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *