- خوزستان

با حضور وزیر راه و شهرسازی،علی گلمرادی نماینده مجلس و استاندار خوزستان مراسم کلنگ زنی دریانوردی بندر امام انجام شد

ایران باران نیوز گزارش می دهد: باحضور مهندس اسلامی وزیر راه وشهرسازی و شریعتی استاندار خوزستان و گلمرادی نماینده مجلس شورای اسلامی و مدیران کل استانی و مدیران شهرستانی مراسم کلنگ زنی و افتتاح بیش از ۸ پروژه سرمایه گذاری در اداره کل بنادرو دریانوردی استان خوزستان ودربندرامام خمینی (ره)برگزار گردید . به گزارش خبرنگار ماازبندرماهشهر بیرانوند فرماندار شهرستان در توضیح این پروژه ها گفت : بهره برداری نزدیک به چهار پروژه به ارزش ۶۳۴ میلیارد ریال و با اشتغالزایی بیش از ۱۰۰ نفر امروز آغاز گردید.
وی افزود : عملیات اجرایی چهار پروژه دیگر نیز با سرمایه گذاری بیش از ۶۴۱۰ میلیارد ریال وبا اشتغالزایی قریب به ۳۰۰ نفر هم امروز شروع گردید.
درادامه این دیدار جلسه ای باحضور سرمایه گذاران بخش خصوصی به جهت بررسی مشکلات این بخش برگزار گردید.
علی گلمرادی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی دراین جلسه خطاب به وزیر راه گفت : مردم شهرستان انتظار دارند که پروژه اتصال ریلی شهرستان به بصره در عراق باجدیت دنبال شود چرا که در بعد اشتغال ورونق اقتصادی منطقه تاثیر بسزایی دارد .گلمرادی درخصوص سکونتگاه های غیر رسمی نیز گفت :باتوجه به شرایط خاص حوزه انتخابیه بنده که منجر به ورود مهاجران بسیاری به این منطقه شده است، به طبع آن سکونتگاه های غیر رسمی نیز افزایش پیدا کرده و نیاز مند اقدامات ویژه ای می باشد.همچنین انتظار دارم که وزارت راه به وضعیت نابسامان مسکن مهرشهرستان نیز ورود کند و مشکلات این پروژه عظیم را مرتفع نماید.
گلمرادی افزود: درخواست ویژه مردم شریف بندرماهشهر به اتمام رسیدن جاده بندرماهشهر به هندیجان است که به عنوان نماینده این مردم شریف انتظار دارم وزیر محترم شخصا به این قضیه ورود کند و این پروژه به اتمام برسد .
شریعتی استاندار خوزستان نیز درادامه جلسه ضمن تشکر از حضور اسلامی در شهرستان بندرماهشهر گفت : با نگاه ویژه ای که وزیر محترم راه به استان خوزستان داشتند در حال حاضر تحولات خوبی در این حوزه انجام شده است که جای تقدیر دارد .
شریعتی همچنین ضمن تقدیر از مدیر کل بنادرودریانوردی استان خوزستان بابت تحول مثبتی که در این حوزه دراستان بوجود آمده است ،از مشارکت سازمان بنادر در مسئولیتهای اجتماعی و عمل نمودن به تعهدات خود در قبال شهرستان بندرماهشهر نیز قدردانی نمود .
اسلامی وزیر راه وشهرسازی درپایان جلسه گفت : ما در چهلمین سال پیروزی انقلاب هستیم و قاطعانه می گویم که هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که مردم در آن به صورت مستقیم برای کشور تصمیم گیری نمایند و این خصوصیت بارز نظام جمهوری اسلامی ایران ،خار چشم دشمنان و استکبار جهانی است .
اسلامی در پایان ضمن بررسی مشکلات بخش خصوصی در بندر وتاکید بر حل آنها افزود : بخش خصوصی بازوی نظام در امور اقتصادی می باشد و باید با کمک به این بخش تلاش کنیم که صادرات غیر نفتی و قدرت لجستیکی ایران را افزایش دهیم.
پس از اتمام جلسه و با برنامه ریزی از قبل تعیین شده توسط بیرانوند فرماندار شهرستان و گلمرادی نماینده حوزه انتخابیه وزیر راه از مناطق محروم شهر ستان در شهرک طالقانی و شهید رجایی در بندرماهشهر و شهرک ولی عصر و نیزار و کوی صباغان در بندرامام خمینی به طور نامحسوس بازدید نمود .
ناصرحکیمی خبرنگار

درباره سیاوش باران وند

صاحب امتیاز و مدیرمسئول...
همه پست های: سیاوش باران وند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *