- آموزشی, خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد: اختصاص تسهیلات ویژه برای دانش آموزان پایه دوازدهم مناطق سیل زده

به گزارش ایران باران نیوز محمد تقی زاده ظهر امروز چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه ۹۸ در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی اظهار کرد: پس از هماهنگی انجام شده با وزارتخانه و همچنین بررسی وضعیت بحران سیلاب در استان خوزستان مجموعه مدیریتی آموزش و پرورش استان بر راهکار احتمالی در صورت ادامه بحران اتفاق نظر پیدا کردند.

وی افزود: امیدواریم این بحران هر چه سریعتر فروکش کرده و دانش آموزان بتوانند سال تحصیلی خود را به همان روال عادی به پایان برسانند. اما در صورت ادامه بحران تا پایان سال تحصیلی و عدم وجود بستر و امکانات لازم برای ادامه سال تحصیلی در مناطق درگیر سیل، باید تصمیم دیگری گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به احتمال تعطیلی مدارس در هفته آینده، خاطرنشان کرد: در صورت ادامه شرایط بحرانی، پس از اخذ مجوزهای لازم از استاندار، مدیریت بحران و هماهنگی با فرمانداران مناطق درگیر پدیده سیلاب نسبت به تعطیلی مدارس این مناطق در هفته آینده تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

تقی زاده در عین حال با اظهار اینکه امکانات ویژه ای برای دانش آموزان پایه دوازدهم اختصاص داده خواهد شد، توضیح داد: برای دانش آموزان پایه دوازدهم مناطق درگیر در پدیده سیلاب که امتحانات نهایی را در پیش دارند نیز راهکارهایی دیده شده است. یکی از پیشنهادات ما به وزارتخانه امکان برگزاری نوبت های امتحانی اضافه بر خردادماه ( تیر و شهریورماه) برای این دانش آموزان است.

وی اضافه کرد: همچنین در صورت ادامه بحران سیلاب برای سایر مقاطع تحصیلی نیز تسهیلاتی در نظر گرفته خواهد شد. یکی از این اقدامات شامل کاهش حجم محتوای امتحانی کتب درسی است به گونه ای که تنها محتوای تدریس شده تا قبل از بحران سیلاب ملاک ارزشیابی های پایانی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان یادآور شد: مجموعه تعلیم و تربیت استان از همه ظرفیت های خود برای حمایت از اهالی مناطق سیل زده خوزستان استفاده خواهد کرد.

درباره احمدرضا رستمی

همه پست های: احمدرضا رستمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *