- خوزستان

سیل اخیر افزون بر سه هزار میلیارد ریال خسارت به برق منطقه‌ای خوزستان وارد کرد

به گزارش ایران باران نیوز محمود دشت بزرگ با بیان اینکه یکهزار و ۶۹۵ دکل برق منطقه ای خوزستان در معرض آبگرفتگی سیل قرار داشتند اظهار کرد: از این تعداد یکهزار و ۱۴۴ دکل در وضعیت بحرانی قرار دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در ادامه از سقوط ۶ دکل برق در اثر سیل خبر داد و عنوان کرد: جاده‌های دسترسی خطوط و فونداسیون دکل ها نیز به دلیل شدت و ماندگاری سیل دچار آبشستگی فراوان شده‌اند که تمامی آنها باید هرچه سریعتر ترمیم و جاده‌های دسترسی آنها نیز بازسازی شوند.

وی اضافه کرد: البته از ۴۷ پست برق در معرض آبگرفتگی ۱۸ پست دارای حالت بحرانی بوده‌اند و سیل به بستر و دیواره محوطه های آنها نیز خساراتی زده است.

دشت بزرگ انجام اقدامات مقابله ای برای سیل بندی و خاکریزی در اطراف این ۱۸ پست را یکی دیگر از خسارت های شرکت برق منطقه ای خوزستان در سیل اخیر اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در پایان عنوان کرد: با توجه به اینکه همه تلاش شرکت برق منطقه ای خوزستان این بوده که خاموشی در شبکه رخ ندهد، تاکید کرد در شبکه انتقال و فوق توزیع استان هیچگونه خاموشی ناشی از سیل رخ نداده و لازم است در این خصوص از دستگاه‌هایی که در استحکام بخشی پست‌ها با ما همکاری داشتند تشکر کنم.

درباره احمدرضا رستمی

همه پست های: احمدرضا رستمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *