- خوزستان

آتش سوزی جنگل های منطقه میشداغ دشت آزادگان مهار شد

ایران باران نیوز گزارش می دهد:حمید سیلاوی فرماندار دشت آزادگان ؛ آتش سوزی در ۱۰ هکتار از جنگل های منطقه حفاظت شده میشداغ این شهرستان بامداد روز دوشنبه مهار شد.
به گزارش خبرنگارمااز دشت آزادگان ؛ حمید سیلاوی فرماندار و رییس شورای مدیریت بحران شهرستان دشت آزادگان با بیان اینکه : آتش سوزی در جنگل‌های منطقه حفاظت شده میشداغ از توابع بخش بستان شهرستان دشت آزادگان از ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۳ تیر آغاز ، و پس از اطلاع و بسیج تمامی امکانات ستاد مدیریت بحران شهرستان، کار مهار آن تا ساعت یک بامداد امروز ادامه داشت.
وی با بیان اینکه این جنگل شامل درختان دست کاشت کهور است، افزود: دلیل دقیق آتش سوزی هنوز مشخص نیست و احتمالا ، عوامل انسانی (از قبیل خاموش نکردن آتش ) سبب آتش سوزی شده باشد.
به گفته وی با توجه به اینکه جنگل میشداغ طبیعت ماسه‌ای دارد، امکان تردد خودروهای آتش نشانی در آن وجود ندارد و این عامل سبب کند شدن عملیات اطفاء حریق شد.
رییس شورای مدیریت بحران بیان کرد: علاوه بر محیط بان های پر تلاش محیط زیست، سعی کردیم با همت اعضای مدیریت بحران شهرستان و بویژه بخشداری بستان ، ادارات منابع طبیعی، هلال احمر ، ارتش و آتش نشانی شهرهای بستان ، سوسنگرد، ابوحمیظه ، آتش را در سریعترین وقت ممکن مهار نماییم .
فرماندار در شهرستان از مدیران استانی و ستاد مدیریت بحران استان درخواست کرد با توجه به اینکه این منطقه چندین بار تا کنون آتش سوزی در آن اتفاق افتاده ، مرکزی آتش نشانی ویژه ،تاسیس شود تا دیگر در این منطقه حفاظت شده ، شاهد این گونه حوادث نباشیم ، از اهالی شهرستان نیز درخواست همکاری در حفاظت از این منطقه در برابر این گونه حوادث شد .
میشداغ یکی از مناطق کویری منحصر بفرد با وسعت ۶۰ هزار هکتار در غرب خوزستان بین شهرهای بستان و عبدالخان در شهرستان دشت آزادگان (منطقه مرزی فکه) قرار دارد که از سال ۹۰ به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت.خبرنگار/ناصرحکیمی

درباره سیاوش باران وند

صاحب امتیاز و مدیرمسئول...
همه پست های: سیاوش باران وند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *