- خوزستان

دشت آزادگان میزبان بزرگترین رخداد هنری عربی در جنوب غرب کشور

ایران باران‌نیوز_شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی خوزستان بعنوان بزرگترین رخداد هنری جنوب غرب کشور با شرکت ٩ گروه داخلی و چهار گروه خارجی از کشورهای عراق سوریه و عمان کار خود را در دشت آزادگان آغاز کرد و تا روز پنج شنبه با برگزاری اختتامیه کار آن پایان می یابد.محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره بین المللی در معرفی فرهنگ و آداب  و رسوم  ،مهمان نوازی و سنت های بسیار خوب  و غنی مردم  عرب خوزستان بویژه دشت آزادگان اظهارکرد : شهرستان دشت آزادگان با داشتن فرهنگ غنی  و برخورداری  از  هنرمندان  با تجربه در استان خوزستان و کشور  از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است. لذا تقویت هنرمندان  این خطه  امری ضروری  است  و  باید برای اجرای این جشنواره بسیار  مهم تلاش  جدی صورت بگیرد.جوروند افزود : تقویت هنرمندان و توسعه برنامه های فرهنگی ؛ هنری و بهره گیری  از استعدادها   و  توانمندی   هنرمندان  می تواند بسیاری از مشکلات فرهنگی ، اجتماعی استان خوزستان و  دشت آزادگان را مرتفع سازد و این امر توجه و اهتمام هر چه بیشتر مسئولان امور فرهنگی ، نسبت به تقویت  تئاتر  عربی را می طلبد.

همچنین مهندس زاهد فردوس پناه معاون فرمانداری دشت در این زمینه به عصرما گفت : جشنواره شانزدهم تئاتر عربی خوزستان هم به لحاظ کمی و هم کیفی در سطح خوب و مطلوبی قرار دارد و حضور هنرمندان و بازیگران مشهور و فعال در حوزه نمایش چه داخلی و خارجی بر اهمیت و جایگاه آن افزوده است.

فردوس پناه ادامه داد : این رخداد در نوع خود می تواند نقش موثری در راستای تقویت و شکوفایی استعدادهای هنرمندان جوان و همچنین پاسداشت میراث فرهنگی ناملموس و ملموس خوزستان و حفظ هویت آن داشته باشد.

معاون فرماندار دشت آزادگان بر ضرورت مشارکت بیشتر اقشار مردمی و هنر دوستان در برنامه های مختلف جشنواره درپایان تاکید نمود : مشارکت و استقبال مردمی می تواند عزم هنرمندان را مضاعف و بر هنرنمایی بازیگران و پرورش استعدادها تاثیر گذار و این رخداد را کانون توجه افکار عمومی و رساته های داخلی و منطقه ای قرار دهد لذا امیدوارم روز چهارشنبه شاهد استقبال گسترده مردمی از این جشنواره در مرکز شهرستان باشیم. خبرنگار/اعظم حکیمی

درباره سیاوش باران وند

صاحب امتیاز و مدیرمسئول...
همه پست های: سیاوش باران وند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *